Anasayfa / Cilt Bakımı / Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma

Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma

Güzel yüzün en belirgin kısmı uzun ve gür kirpiklerden geçtiğinden dolayı sizlerde bu kolay ama çok etkili yöntemle harika kirpiklere kavuşabilirsiniz. Evde kolay ve pratik şekilde hazırlayacağınız zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntemini deneyip sonucunu sizlerde kısa sürede göreceğiniz için bu tarifden vazgeçemeyeceksiniz.

Zeytinyağı İle Kirpik Nasıl Uzatılır?

Piyasada kirpik uzatmak için çok fazla ürün bulunuyor olsa da, doğal şekilde kirpik uzatmak istiyorsanız zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntenini deneyebilirsiniz. İçeriği zaten tamamen doğal olduğundan dolayı alerjik herhangi bir soruna yol açmadan sağlıklı şekilde uzun kirpiklere sahip olmanız hayal olmayacaktır. Sizlerde zeytinyağıyla nasıl kirpik uzatılır diye merak ediyorsanız şimdi tarifin ayrıntılarına geçebiliriz.

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı doğal zeytinyağı
 • Cezve
 • Pamuk

Hazırlanışı

Zeytinyağını cezveye veya herhangi bir kaba alarak biraz ısıtın. Daha sonro ocağı kapatın ve ılık kıvama gelmesini bekleyin.

Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Uygulaması

1 ay boyunca haftada 1 kere olmak koşuluyla akşam yatarken zeytinyağını pamuk ile kirpiklerinize uygulayarak biraz bekleyin ve yatın. Sabah kalktığınızda kirpiklerinizi yıkayarak bu uygulamaya devam edin. Yaklaşık 1 ay sonunda kirpiklerinizin uzadığına şahit olacaksınız.

Zeytinyağı Kirpiklere Sürülür Mü?

Zeytinyağı saçlara nasıl kullanılıyorsa aynı şekilde kirpiklerede uygulanabilir. Özellikle haftada bir kere olmak koşuluyla kirpiklerinize masaj yaptığınızda zamanla daha gür ve uzun kirpikleriniz olduğunu göreceksiniz. Fakat zeytinyağı iyi geliyir diye ölçüyü sakın kaçırmayın ve dikkatli kullanmaya özen gösterin. Çünkü zeytinyağınında fazla kullanılması bazı cilt sorunlarına neden olabilir.

Zeytinyağının Kirpiklere Faydaları

Doğal hakiki zeytinyağı E ve K vitaminleri bakımından zengin olduğundan dolayı saç, kirpik ve kaş gibi kıl köklerine faydaları vardır. Özellikle kıl köklerini besleyen E vitamini uygun miktarda ve düzenli şekilde uygulandığında kısa sürede etkisini göstererek o istenilen bölgelerde gürleşme sağlayacaktır.

 • Kirpik Uzatmak Ve Gürleştirmek İçin Bunları Yapın
 • Göz makyajını mümkün olan en kısa sürede temizleyin hatta uzun saatler durmamaya özen gösterin.
 • Protein bakımından zengin besinler tüketmeye özen gösterin Özellikle balık, yumurta ve süt ürünlerini bol miktarda tüketin.
 • Kaş fırçasıyla veya herhangi ufak bir fırçayla kirpiklerinizi fırçalamaya özen gösterin.
 • Soya proteini bakımından zenginler besinler tüketin. Çünkü bu protein kirpik ve saç gelişimini destekler.
 • Kirpiklerinizin diplerine doğru her gün masaj yapmaya özen gösterin. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için kirpiklerinizi gürleştirip uzatacaktır.
 • Kirpiklerinize sürekli maskara uygulamaktan kaçının.
 • Kirpiklerinizin diplerine yeşil çay veya siyah çay ile masaj yapın. Özellikle çay içdikten sonra çayın dibini dökmeden bu çayla yaptığınız masajlar kısa sürede etki ederek kirpimlerinizin uzamasını sağlayacaktır.
 • Haftada iki kere badem yağı ile kaş ve kirpiklerinizi ritmik hareketlerle masaj yapın.
 • Vazelin de yine kirpik uzatmak için  etkilidir. Bunun için temiz maskaraya vazelin sürün ve bu maskara ile kökten uca doğru vazelini uygulayın.

 

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir