Tonikten Sonra Krem Sürülür Mü?

Güzellik sırları arasında doğal yöntemler her zaman ön planda olduğundan dolayı, genellikle bayanlar evdeki malzemeler ile cilt bakım rutinlerini tamamlarlar. Bazen doğal yöntemler yetersiz kaldığı durumlarda ise cilt bakım ürünleri ile bakımlarını yaparak günlük bakım sonlandırılır. Cilt bakım rutininde yer alan tonik her ne kadar atlanılsada önemli adımlardan biri olduğu için düzenli şekilde yapılması gerekir.

Tonikten Sonra Nemlendirici Krem Sürülür Mü?

Toniğin en önemli görevi cildi temizlemek ve gözenekleri sıkılaştırmak olduğundan dolayı cilt tipine uygun tonik mutlaka kullanılması gerekmektedir. Tonik kullandıktan sonra krem sürülür mü diye düşünüyorsanız bunun cevabı evettir. Yani cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun toniği kullanın ve ardından yine cilt tipinize uygun nemlendiriciyi sürerek cilt bakım rutininizi tamamlayın.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik kullanma nasıl olmalıdır sorusuna geçmeden önce güzel bir cilde sahip olmanın sırrının sağlıklı ciltten geçtiğini belirtmek isterim. Bazen yanlış ve aynı anda birçok ürünü bir arada kullanarak sağlıklı bir cilde sahip olacağını zanneden kişiler aslında büyük bir hata yapmaktadır. Çünkü sağlıklı ve güzel bir cilt için cildin içten ve dıştan düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Bu yüzden güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız öncelikle sağlıklı beslenip ardından rutin cilt bakımı ile hayalinizdeki güzel cilde sahip olabilirsiniz. Şimdi tonik nasıl kullanılır kısmına geçelim.

  • Tonik kullanmadan önce ilk olarak düzenli olarak kullanmış olduğunuz
    yüz yıkama ürünü ile cildinizi kirden arındırın.
  • İkinci aşamda ise kullandığınız toniği bir pamuğa dökerek ritmik dairesel hareketler ile yüzünüze güzelce uygulayın.
  • Son aşamada ise cilt tipinize uygun nemlendiriciyi cildinize uygulayın ve işlemi bitirin.
  • Dilerseniz tonik kullanmadan önce maske yaparak derinlemesine bakım yapabilirsiniz.

Tonik Nasıl Uygulanır ve Scinic Sparkling Pore Tonik Kullanımı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Tonik Neden Kullanılır?

Tonikten sonra krem kullanımı veya tonik nasıl uygulanır gibi konular dışında insanların merak ettiği konulardan birisi de tonik neden kullanılır? Yani bu soru ile ilgili bir kaç duyumum oldu ve onlarda şu yöndeydi ” Zaten su ve sabunla cilt temizleniyor toniğe ne gerek var?” Evet su ve sabun veya herhangi bir cilt temizleme ürünü cildimizi temizliyor fakat o esnada cildimizin ph dengesinde bozulmalar meydana geldiği için cilt bu dengeyi tekrar sağlayabilmek adına çok daha fazla çalışıyor ve sonucunda cilt daha çabuk yağlanarak sivilce akne gibi sorunlara neden oluyor. Toniklerde bu esnada devreye girerek cildin ihtiyaç duymuş olduğu ph dengesinin hızlı şekilde oluşmasını sağlar. Bazı marka toniklerin içinde nemlendirici özelliği bulunduğundan dolayı tonik seçiminde bu özelliğine dikkat ederek seçiminizi yapın.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Pişik Kremi Yüze Sürülür Mü?

Akne, sivilce izleri veya farklı cilt sorunları için son dönemlerde bir hayli popüler olup kullanılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir