Ter Kokusu İçin Karbonat Nasıl Kullanılır?

Yaz aylarının en sıkıcı durumlarından biriside şüphesiz ter kokusudur. Sıcak havalarda sıcaklıkların artmasıyla vücut toksinleri atmak için ter yolunu seçerken bizlerde bu ter kokusundan nasıl kurtulabiliriz derdinin peşine düşüyoruz. İşte bu yüzden bugün sizlere karbonat ile ter kokusundan nasıl kurtulabiliriz bu konuda bilgiler sunacağız.

Karbonat Ter Kokusu İçin Nasıl Kullanılır?

Ter bezleri vücudun soğutma sistemi görevini yaparken aynı zamanda vücuttaki toksinleri ter yoluyla dışarı atmaya çalışır. Bu esnada ise toksinlerinde dışarı atılmasıyla istenmeyen kötü kokular nedeniyle kişileri zor duruma sokabilir. Çeşitli kozmetik ürünleri bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışsada doğal yöntemler hem daha çok etkili hemde daha ekonomik şekilde fayda sağlamaktadır.

Doğal yöntemler arasında karbonat vücudunuzu kötü kokulardan arındırmakta oldukça etkili bir yöntemdir. Hem ucuz olması hemde kolay şekilde her evde bulunuyor olması nedeniyle tercih edeceğiniz karbonatı şu şekilde kullanabilirsiniz.
Vücudunuzda ter kokan yerlere özellikle koltuk altlarınıza, boynunuza, ayaklarınıza karbonat sürerek bu kokuyu ortadan kaldırmanız mümkün. Çünkü karbonat nemi emerek kötü koku oluşumuna neden olan ve ayrıca temizleyici özelliğiyle bakterileri ortadan kaldırır. Eğer daha etkili ve kesin bir sonuç istiyorsanız o zaman mısır nişastası ile birlikte karbonatı karıştırıp bu karışımı kokudan rahatsız olduğunuz bölgelere sürerek ter kokusuna veda edin.

Banyo Sonrası Karbonat Kullanımı

Banyo yaptıktan sonra vücudunuz nemli haldeyken eğer bir miktar karbonatı koltuk altlarınıza sürerseniz hem koltuk altı kokularınızın yok olmasını sağlar hemde terlemenizi engellemiş olursunuz. Ayrıca diğer banyo yapma zamanınıza kadar vücudunuzu ter ve toksin maddelerden uzak tutarsınız. Çünkü karbonat en etkili antibakteriyel bileşenlerden birisi olduğundan dolayı, koltuk altınızda veya farklı bölgelerinizde bakterilerin oluşumunu engellemektedir. Daha etkili sonuç alabilmek için mutlaka düzenli şekilde kullanmaya özen gösterin.

Ter Kokusu İçin Karbonat Nasıl Kullanılır?

Ter kokusu icin korbanat aslında farklı şekillerde kullanılabilir. En etkili yöntem banyo sonrası vücudunuz nemli haldeyken bir çay kaşığı karbonatı sorunlu bölgeye masaj yaparak yedirmektir. Bu yöntem dışında bir çay kaşığı karbonatı iki çay kaşığı suyun içinde sulandırıp ardından yine sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulama yöntemide yine tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Sizlerde farklı çözümler ürettiyseniz aşağıdaki yorum kısmına yorum yaparak başkalarının faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Bioder Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Kadınlar yüzyıllardır istenmeyen tüylerine farklı çözümler bularak tüylerinden kurtulmak için bir çok yöntem denemiş ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir