Anasayfa / Cilt Bakımı / Sudocrem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Sudocrem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Bebeklerde pişik için kullanılan sudocremin aslında sadece pişik için kullanılmayacağını deneyimlediğim için bugün sizlere sudocrem egzamaya iyi gelir mi ile alakalı olarak bilgi paylaşımı yapıyor olacağım.

Sudocrem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Sudocrem aslen İrlanda’da üretilmiş olan bebeklerin pişiklerine kullanılan ambalajlı bir kremdir. İçeriği bebeklerin hassas ciltlerine özel olarak hazırlandığı için yetişkin ciltine çok fazla kullanılmadığında zararı olmaz. Özellikle pişik ve benzeri durumlarda kullanılan sudocrem aşağıdaki nedenler karşısında da kullanılmaktadır.

  • Özellikle hassas ve hemen zarar gören cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıkların giderilmesinde kullanılır.
  • Ciltte oluşan koyu renkli lekenlenmelerin azalmasını hatta zamanla yok olmasını sağlar.
  • Büyük sivilcelerin yayılmasını engelleyerek daha küçülmesini sağlar.
  • Sivilce izlerini yok eder.
  • Güneş yanığı sonrası acıyı hafifletmesi için kullanılır.
  • Böcek ve haşerelerin ısırması sonucu kaşıntıyı yok etmeye yardımcıdır.
  • Egzamalı bölgenin daha hafiflemesi ve giderilmesi için kullanılır.
  • Ağda sonrası oluşan kızarıklığı yok eder.

Sudocrem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Sudocrem egzamaya iyi gelir (kendi tecrübem) ve hatta zamanla yok eder. Her nedendir bilmiyorum fakat arkadaşımın önermesi ile almış olduğum sudocremi ilk olarak elimde kullandım ve ertesi gün elimdeki egzamanın küçüldüğünü fark ettim. Ertesi gün tekrar sürdüm ve bir hafta boyunca az miktarda bu şekilde devam ettiğimde egzamanın yok olduğuna şahit oldum. Bu esnada egzamayı alevlendiren besinlerden uzak kalmadan bunu yaptım. Sudocremi düzenli şekilde kullandığımda cildimdeki egzamalara direkt olarak etki etti ve egzamalardan eser kalmayarak hepsi kayboldu. Kullanım şekli olarak akşam yatarken uygulamaya dikkat ettim ve yaklaşık bir ay sonra egzama ellerimde tekrar ortaya minik minik çıkmaya başladı. Pes etmeden tekrar sudocremi kullandığımda tamamen egzama kaybolmuş oldu. Hatta 1 yaşındaki bebeğiminde ayaklarındaki egzamaya sudocremi kullanarak tamamen yok etmiş olduk. (Tekrar etmedi) Benim cildim kuru olduğundan dolayı sudocrem kullandıktan sonra doktorumuzun önermiş olduğu nemlemdiriciyi de kullanmış oldum. O nemlemdiriciyle alakalı yazıyı başka bir gün paylaşacağım. Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki ben ve bebeğimin kullanmış olduğu sudocremi doktor reçete etmemiştir. Bu yüzden sizler doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Sudocrem Egzamada Nasıl Kullanılır?

Sudocrem egzamada kullanılan bir üründür. Özellikle cilt yüzeyindeki istenmeyen kızarıkları yok eden ürün egzamalı cilde fayda sağlar. Sudocrem kullanımı oldukça kolaydır, bunun için cilde normal nemlendirici sürermiş gibi uygukayın. Zaten kremin yapısı gereği geniş bölgeye etki eden özelliği ile genişçe bir yüzeye beyazlığı yayılacaktır. Akşamdan sürmeniz daha iyi olacağı için günde bir kere akşam yatarken kullanmanız uygun olacaktır.

Sudocrem Yüze Sürülür Mü?

Yüz bölgesi hasas olduğu için ne kullanılırsa kullanılsın mutlaka doktor eşliğinde veya sadece yüze özel olanları kullanılmalıdır. Sudocrem yüze sürülür mü diye düşünüyorsanız ben yüzüme kullanmadım fakat kullanan çok kişi olduğunu duydum. Bu yüzden kendim tecrübe etmediğim bilgiyi sizlere aktarmak istemiyorum. Sudocrem kullananlar genelde akşam yatarken temizlenmiş yanaklarına dairesel hareketler ile kremi yedirerek uyguladıklarını belirtmişlerdir.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir