Soğanla Saç Nasıl Uzatılır?

Kadın ve erkeklerin en çok önem verdikleri bakımlardan biriside şüphesiz saç bakımıdır. İsteyen evinde isteyen kuaföründe zaman zaman saçlarının bakımını yaptırarak sağlıklı ve güzel saçlara kavuşmuş olur. Saç bakımının da doğal yöntemlerle yapılanı son dönemlerde bir hayli popüler olduğu için bugün sizlere saç bakımı konusunda en doğal tariflerden birisi olan soğanla saç uzatma yöntemini paylaşıyor olacağız.

Soğanla Saç Nasıl Uzatılır?

Aslında saç uzatmak için çok fazla seçeneğiniz bulunuyor siz sadece kendinize kolay gelen tarifi uygulayarak sağlıklı uzun saçlara kısa sürede kavuşabilirsiniz. Özellikle çevresel faktörlere bağlı olarak uzamayan saçlara sahipseniz soğanla saç uzatma kürünü mutlaka deneyin. Hatta daha fazla sonuç alabilmek için haftada 3 kere düzenli şekilde kullanarak sonucu kısa sürede rahatlıkla görebilirsiniz. Çünkü soğanın içinde bulunan faydalı vitaminler direkt olarak saç köklerine nüfuz edeceği için saçların daha kolay ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Soğan İle Saç Uzatma Kürü 1. Yöntem

  • 4 tane soğan
  • Soğanın suyunu çıkarmak için gereç ( katı meyve sıkacağı veya süzgeç)

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Soğanın kabuklarını soyun ve suyunu çıkarmak için ister katı meyve sıkacağı ile isterseniz süzgeçle soğanın suyunu çıkarın. Çıkarmış olduğunu bu suyu akşamları saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra her zaman kullanmış olduğunuz şampuanla saçlarınızı yıkayın. Daha etkili sonuç almak istiyorsanız haftada üç kere yapmaya özen gösterin. Genel olarak hafta 1 kere kullanılmaktadır.

Soğan İle Saç Uzatma Kürü 2.Yöntem

Soğanla saç uzatmada ikinci yöntemde ise 1 litre suyu kaynatın ve  kaynamakta olan suyun içine 3 adet soğanı doğrayarak ilave edin. 10 dakika kadar bu şekilde kaynattıktan sonra ocağı kapatın soğumaya bırakın. Elde ettiğiniz bu su ile saç köklerinize diğer yöntemdeki gibi masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemde yarım saat değil daha fazla bekletmeniz gerekiyor eğer rahatsız olmazsanız bir gece rahatsız olursanız 2 saat kadar bekletin ve saçlarınızı durulayın. Saç uzatmak için farklı bir yöntem arıyorsanız tıklayın.

Soğan Suyu Saça Haftada Kaç Kere Uygulanır?

Bunun cevabını yukarıda sizinle paylaştık ama yinede belirtmek gerekirse; saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını istiyorsanız haftada 3 kere, normalin biraz daha üzerinde uzasın istiyorsanız haftada 1 kere kullanılması önerilir. Eğer siz saçlarım çabuk uzasın kokusu önemli değil diyorsanız o zaman haftada üç kere soğanla saç uzatma yöntemini deneyebilirsiniz.

Soğan İle Saç Uzatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Soğan suyu ile saç uzatma yöntemi masrafsız fakat sonuç için biraz beklenmesi gereken yöntenlerden birisidir.
  • Kürün etkili olması için düzenli şekilde ve en az haftada bir kere uygulanması gerekir.
  • Soğan suyunu kullanırken farklı bir uzama kürü uygulanmamalıdır.
  • Soğan suyu saç diplerine doğru masaj yapılarak uygulanması gerekir.
  • Soğan suyunun saçlarda yarım saat bekletilmesi gerekir. İkinci kürde ise 2 saat bekletilmesi gerekmektedir.

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Biotin Şampuan Kullananlar

Güzellik sırları içinde en çok dikkat ettiğimiz saçlarımız, malesef kötü hava koşulları veya farklı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir