Siyah Nokta Temizleme Makinası İşe Yarıyor Mu?

Güzellik sırları arasında belkide en çok merak edilen konu siyah noktaların temizlenmesi için neler yapılması gerektiğidir. Siyah noktaları temizlemek için kullanılan etkili yöntemlerden biriside vakumla temizleme işlemidir. Hem etkili hem pratik hemde zahmetsiz şekilde uygulanan işlemin daha başarılı olması için aşağıda listeler bulunuyor. Sizlerde bu listeye göz atarak siyah noktalara veda edebilirsiniz.

Siyah Nokta Vakum Makinası İşe Yarar Mı?

Aslında bunun cevabı sizin kullanmış olduğunuz makineni markasına ve çekim gücüne bağlıdır. Çünkü makinenin vakumlama gücü az ve siyah noktalar derinlerde ise o zaman bu makine sizin işinize pek yaramayacaktır. Makinenin çekim gücü önemli olduğundan dolayı vakumlama işlemide haklı olarak önemli bir ayrıntı olacaktır. Bu yüzden makine alırken kalitesine ve vakumlamasına dikkat edilmeis gerekir. Genel anlamda siyah nokta temizleme vakum makinesi kullananlar üründen memnun kaldıklarını fakat çok zor durumda kalmadıkları sürece ürünü kullanmadıklarını dile getirmişlerdir. Çünkü siyah nokta temizlemede kullanılan vakumlu temizleyicilerin siyah noktayı kökünden aldıktan sonra bazı kullanıcıları köklerde büyüme meydana gelme sorunuyla karşılaştıklarını belirtmişlerdir.

Siyah Nokta Temizlemek İçin Kullanılan Vakumlu Makinalar Ne İşe Yarar?

Vakumlu siyah nokta temizleme makinaları piyasada oldukça yaygın farklı markalar ve birbirine yakın fiyatlar ile alıcısına ulaşmaktadır. Bu ürünlerin kullanım sonrasında cilde fayda ve zararlarıda bulunmaktadır. O yüzden ürünü almadan önce mutlaka kar zarar oranını hesaplamanız gerekiyor. Vakumlu makinelerin görevi cilt yüzeyindeki ölü deriyi yani halk arasında bilinen ismiyle siyah noktaları kökünden söküp almaktır. Bu esnada vakumlama makimesi gözeneklerin köküne kadar işlediği için bazı durumlarda gözeneklerin büyümesine yol açabilir. Ayrıca ürünü kullanmak istediğiniz zaman daha etkili olması için banyo sonrası vakumlama yapabilirsiniz. Çünkü açılmış gözeneklerden siyah noktalar çok daha kolay şekilde çıkacaktır.

Siyah Noktalar İçin Vakumlama Makinası Nasıl Kullanılmalı

Siyah noktalardan kurtulmak için vakumlama makinesi kullanmak istiyorsanız mutlaka banyo sonrası veya aşağıdaki yöntem gibi işlem yapmanız gerekmektedir. Böylece daha fazla verim alarak kolay şekilde sizlerde siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

İlk olarak ürünü kullanmadan önce yüzünüzü iyice temizleyin. Yüzüne buhar uygulamaya başlayın. Bunun için kaynamış suyu bir tabağa dökerek başınıza bir tülbent alın ve su ile aranızda yarım metre boşluk bırakaraka buharın yüzünüze gelmesini sağlayın. Böylece yüzünüze gelen buhar gözenekleri rahatlıkla açıp makinenin kullanımını kolaylaştıracaktır. Başınıza tülbent alma işlemi için tabağa yaklaşın tülbent ilede kafanızı tabağa doğru örtün ki buhar başka yere kaçmasın direkt yüzünüze gelsin. Bu şekilde cildinize buhar uyguladığınızda hem gözenekler açılmış olur hemde siyah noktalar çok daha kolay şekilde çıkmış olur. Sizlerde siyah noktalar için uygulamış olduğunuz yöntemler varsa aşağıdaki yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabirsiniz.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir