Sivilceler İçin Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her evde bulunan karbonatı temizlikten, güzelliğe kadar bir çok alanda kullanıyoruz. Doğada alkalin halinde bulundugundan dolayı cildin Ph seviyesini dengeler ve ışıl ışıl görünmesini sağlar. Özellikle sivilce maskelerinde etkin rol oynayan karbonat için bugün sizlere maske tarifleri öneriyor olacağız. Sizlerde güzellik sırlarınıza bir yenisini ekleyerek karbonat maskesi nasıl yapılır? Karbonatın cilde ne tür faydaları vardır? gibi sorularınızın cevabını almış olacaksınız.

Karbonat Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Karbonat çok faydalı bir bileşen olduğundan dolayı evdeki birçok farklı malzemelerle karıştırarak birden fazla doğal maske tarifi kolaylıkla elde edilebilir. Karbonata eşlik eden malzemeler ise yoğurt, yaş maya, zeytinyağı, su ve limon olarak devam ettiği içinde yine doğal tarifler arasında yer alır. Cilt lekelerini arındıran ve bununla beraber ciltdeki kaşıntı ve kızarıklığı azaltan karbonat maskesinin ölü derileri temizleme ve aynı zamanda cildin daha canlı genç görünmesini sağlama özelliģide bulunmaktadır. Şimdi doğal maske tariflerimize geçelim.

Limonlu Karbonat Maskesi Tarifi

Limon ve karbonat maskesinin özelliği cildin ölü hücrelerden arınması sağlamak ve cildi daha canlı göstermek olduğundan dolayı tavsiye edilen kullanım şekli haftada 2 veya 3 kez uygulanmasıdır. Tarif için ise 1 silme çay kaşığı karbonat ve yarım limonun suyunu bir kabın içinde iyice karıştırıp macun kıvamına getirilir. Daha sonra yüze 2 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanır. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanır.

Yaş Mayalı Karbonat Maskesi Tarifi

Baş belası sivilce lekelerinin giderilmesi için etkili maskelerden birisi olan yaş mayalı karbonat tarifi yine çok kolay şekilde hazırlanmaktadır. Tarif için 1 çay kaşığı karbonatı yine aynı miktarda yani 1 çay kaşığı yaş maya ile birlikte bir kaba alın üzerine 1 yemek kaşığı kadar su ilave ederek iyice karıştırın. Daha sonra ise yüzünüze masaj yaparak maskeyi uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile güzelce durulayın. En son durulanan cildinize nemlendiricinizi sürerek işlemi bitirin. Bu tarifi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Karbonat ve Su Maskesi Tarifi

Yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı su ve 1 çay kaşığı karbonatı bir kabın içine alın karıştırarak macun haline getirin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün. Yaklaşık 15 dakika boyunca bekledikten sonra bol ılık su ile cildinizi temizleyin.

Yoğurtlu Karbonat Maskesi Tarifi

Yoğurt kuru ciltler için en iyi nemlemdiricilerden birisidir. Çünkü yoğurt ve karbonat maskesi cildin nem oranını dengeleyerek bu sayede lekeleri geçirir. Ayrıca cildin daha parlak ve temiz olmasını sağlar. Tarif için ise 1 yemek kaşığı dolusu yoğurt ve 2 yemek kaşığı dolusu karbonatı bir kaba alarak iyice karıştırın. Ardından ise cildinize masaj yaparak sürün. Tarifin genellikle duş almadan önce kullanılması tavsiye edilir. Cilde uygulandıktan sonra yaklaşık yarım saat kadar bekleyin ve durulayın. Haftada bir kullanılması uygundur.

Zeytinyağı ve Karbonat Maskesi Tarifi

Nemli bir cilde sahip olmak için kullanılan zeytinyağı cildi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda yumuşamasınıda sağlar. Zeytinyağın karbonat ile birlikte maske olarak kullanılmasıda hem zeytinyağın özelliklerini hemde karbonatın özelliklerinin daha iyi olmasını sağlar. Tarif için 1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağını bir kabın içinde macun kıvamında karıştırın. Daha sonra bu maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile durulayın.

Karbonat Sivilceleri Geçirir Mi?

Başta sivilce olmak üzere sivilce ve sivilce lekelerinin geçmesi için karbonatlı maskelerin düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir. Çünkü cildin daha parlak ve sağlık gözükmesi için oldukça kolay ve doğal yöntemler ile hazırlanan karbonatlı maskeler zamanla sivilcelerin geçmesinide sağlamaktadır. Her evde bulunan, adeta hayat kurtaran bu bileşen aynı zamanda doğal maske ve peeling yapımında en çok tercih edilen malzemelerden biridir ve cilt bakımı için çok önemlidir. Çünkü cildin yenilenmesinde ve cildin ölü hücrelerden arınmasına da vesile olur.

Karbonat Maskesi Hergün Yapılır Mı?

Karbonat maskesi tariflerinin bazılarının haftada 1 kez uygulamanız bazılarını ise haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. (Yukarıda bulunan tariflerde haftada kaç kere uygulanması gerektiği altlarında belirtilirmiştir.) Yukarıda yazılan rutin dışında daha sık aralarla uygularsanız peeling etkisi göstermesi nedeniyle cildinize zarar vermeye başlayabilir dikkatli olun. Sizlerde eğer karbonat maskesi tarifi denediyseniz aşağıdaki yorum kısmına yorum bırakaral başkalarınında sizin deneyimlerinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Bioder Tüy Azaltıcı Kür Nasıl Kullanılır?

Kişisel bakımına özen gösteren herkes güzelliğine güzellik katmak ve en zahmetsiz yöntemler ile bakımını yapmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir