Anasayfa / Saç Bakımı / Saç Dökülmesi Dermaroller Kullanımı

Saç Dökülmesi Dermaroller Kullanımı

Geçmişi binlerce yıl öncesine kadar dayanan ve güzellik için kullanılan cilt iğneleme işlemine verilen isme dermaroller denir. Dermaroller veya cilt iğneleme her ikisi de aynı işleme verilen isimler olğundan dolayı Uzak Doğuda bu işlem sadece cilt bakımı için değil aynı zamanda pozitif yaşam içinde uygulanmaktadır. Cildi derinlemesine onaran ve cildi tedavi eden iğneli bir aletin kullanıldığı yöntemde; ister cilt bakımı isterseniz saç dökülmesine karşı dermarolleri kullanabilirsiniz. Bugünki yazımızda saç dökülmesi için dermaroller nasıl kullanılır üzerine olacağından dolayı aşağıdaki denenmiş ve kesin sonuçlar alınmış aşamaları dikkatli okuyarak ardından uygulayabilirsiniz.

Dermaroller Saç İçin Kaç Mm Kullanılır?

Dermaroller resimde de gördüğünüz gibi baş kısmında minik minik iğneler bulunan saç köklerinize nefes aldırmak için kullanacağınız bir alettir. Saç köklerine hava aldırmak asıl amacı olan ürünün ideal ölçü oranı 0.75 mm’dir. Fakat 1 mm yine kullanılabilir. Fakat bundan büyük veya küçük olanları saç dermarolleri olarak tavsiye edilmediği için kullanıma pek uygun değildir.

Dermaroller Saç Çıkarmak İçin Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı yıkayın

İlk olarak saçlarınızı SLS içermeyen şampuanla yıkayın kurulayın ki gözenekler açık olsun. Ardından saç deriniz kızarana kadar dermarolleri ileri geri olacak şekilde saçlarınızın köklerine doğru bastırmadan resimdeki gibi uygulayın. Uygulama esnasında uygulanan yer kızardığında o bölgeyi bırakarak başka bir bölgeye geçin. Saçlarınızın neresi az ise o bölgelere ürünü sürtmeye devam edin. Erkekler bu konuda bayanlara göre biraz daha avantajlı çünkü ürün kısa saçlarda hem daha kolay kullanılıyor hemde daha kısa sürede etki ediyor. Her neyse istikrarlı ve vazgeçmeden yaptığınızda sizde sonucunu alacaksınız. Ayrıca uygulama esnasında 5 dakikayı geçmemeye özen gösterin. İşlemi bitirdiğinizde ürünün paketi ile verilmiş olan alkolle ürünü güzelce temizleyip kutusuna hemen yerleştirin.

Saçlarınıza sprey veya serum uygulayın

İşlemi bitirdikten sonra ssl içermeyen özellikle doğal olan sprey (minoxsil olabilir) veya serum ile saç köklerinize masaj yaparak yedirin. Özellikle belirtmek isterimki kullanılan serum veya spreyin mutlaka doğal ve kimyasal içeriklerden uzak olanları daha da etkili olacaktır. Saç dökülmesine dermaroller kullandıktan sonra bu bakımı da uygulayın ve işlemi bitirin. Ayrıca dermaroller uygulama esnasındada vitamin içeren serum kullanabirsiniz. Bunun için saçınızda köklere ulaşmak için bir yol açın dermaroller ile ileri geri sağa sola uygulama yaparken serum damlatmanın yeterli olacaktır.

Dermaroller Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra işleme başlayın.
  • Mutlaka ssl içermeyen şampuan kullanmaya özen gösterin.
  • İşlem bittikten sonra 24 saat boyinca saçınıza su değdirmeneye özen gösterin.
  • Dermaroller kullanırken belli bir süre hamam benzeri yerlerden uzak durun.
  • Dermarolleri kullandıktan sonra dezenfekte edin.
  • Uygulama için akşam saatlerini seçin. Genel olarak yatmadan önce uygulayın.
  • Dermaroller ilk günlerde canınızı biraz yakabilir, zamanla bir hafta sonunda bu acı minimum seviyeye düşecektir.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Biotin Şampuan Kullananlar

Güzellik sırları içinde en çok dikkat ettiğimiz saçlarımız, malesef kötü hava koşulları veya farklı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir