La Roche Posay Lipikar Baume AP ne için kullanılır?

Atopiye eğilimli ciltlerde kullanılan ürünü bebek, çocuk veya yetişkin kişiler rahatlıkla kullanabilir. Kuru cildi yatıştıran ve nemli olmasını sağlayan balsam; alerjilerde de yine etkisini göstermektedir. Bugünki yazımızda atopik dermotit tedavisinde kullanılan La Roche Posay Lipikar Baume AP Ürünün özelliklerini kullanımı, kullananların yorumlarını ve ne işe yaradığını bulacaksınız.

La Roche Posay Lipikar Baume AP Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Atopik dermotit yani halk dilinde egzama olan rahatsızlık, bebek çocuk ve yetişkinlerin yaşam konforunu olumsuz şekilde etkilemektedir. Özellikle derdini anlatamayan bebeklerde bu durum kendini ağlama ve huzursuzluk olarak belli eden rahatsızlığa çözüm bulunmadığında lezyonlar daha geniş alanlara yayılıyor. La Roche Posay Lipikar Baume bu yayılmayı önleyerek çoğu hastanın egzamasına iyi geldiği için doktorlar tarafından genellikle reçete edilir. Çünkü cilt aşırı kuru olduğu zaman koruyucu görevini yerine getiremez ve alerjiye neden olan maddeler cildin kuruluğundan yararlarak cilt yüzeyine yerleşir. Cilt yüzeyine yerleşen maddeler ise zamanla kendini kaşıntı, kuruluk, gerginlik ve batma hissi olarak gösterir. Bu esnada La Roche Posay Lipikar Baume cildi nemlendirerek eski sağlıklı hale gelmesini sağlar. Ürünün çok daha etkili olabilmesi için mutlaka düzenli şekilde kullanılması gerekir.

La Roche Posay Lipikar Baume Özellikleri

  • Yoğun lipidli olan yapısı cildin koruyucu tabakasına iyi gelerek cildin eski haline gelmesini sağlar.
  • Egzamaya bağlı kaşıntının hafiflemesini ve zamanla kullanıldığında bu kaşıntının tamamen ortadan kalkmasını sağlar.
  • Cildi yatıştırır ve düzenli kullanıldığında eski sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlar.
  • Cildin koruyucu tabakasını yenileyerek batma ve gerginlik hissini ortadam kaldırır.
  • Tahriş olmuş cilt yüzeyini nemlendirme etkisi ile eski haline getirir.
  • Tamamen doğal bir bitkisel yağ olan shea ve kanola yağı içeren yapısı ile bebeklerde ve çocuklarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Çok kuru, sert ve tahriş olmuş ciltlerde nemlendirici ve yatıştırıcı etki eder.
  • İçeriğinde paraben, sebum ve parfüm yoktur.

Lipikar Baume AP Nasıl Kullanılır?

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği Lipikar Baume AP yetişkin bebek ve çocuklarda rahatsızlığın görüldüğü alana günde bir kere nazikçe masaj yaparak ürünü sürün. Ürünü düzenli şekilde kullanmaya dikkat edin. Çünkü düzenli kullanıldıktan sonra ciltdeki kaşıntı ve kızarıklığın zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

La Roche Posay Lipikar Baume AP Kullananlar

Lipikar Baume AP kullananlar veya çocuklarına kullanan kişiler genelde egzamanın ve kaşıntının zamanla yatıştığını belirtmişlerdir. İçeriğinde kullanılan maddeler bebek cildi dostu olduğundan dolayı ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. kuru ve döküntülü cildin nemlenmesini ve zamanla eski haline dönmesini sağlayan balsamı bebeklerde ve çocuklarda kullacaksanız mutlaka doktor kontrolünde ve önerdiği şekilde kullanmaya dikkat edin. Doktorunuz belkide size La Roche Posay Lipikar Baume AP yanında La Roche Posay Lipikar şampuanıda önerecektir. Ayrıca piyasa fiyatı biraz yüksek olduğunu belirtmek isterim. Benimde çocuğum atopik dermotitli olduğundan dolayı sizleri en iyi anlayan kişilerden biriside benim. Başka bir yazımızda görüşmek üzere 🤗🤗🤗

Bioderma Atoderm Intensive Bauma Nedir Nasıl Kullanılır?

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Pişik Kremi Yüze Sürülür Mü?

Akne, sivilce izleri veya farklı cilt sorunları için son dönemlerde bir hayli popüler olup kullanılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir