Anasayfa / Saç Bakımı / Karanfil Suyu Saç Dökülme İçin Nasıl Kullanılır?

Karanfil Suyu Saç Dökülme İçin Nasıl Kullanılır?

Uzun ve gür saçları olan kadınlara kendinizi hayran hayran bakarken buluyorsanız ve saçlarınızdaki dökülmeleri engelliyemiyorsanız karanfil suyu saç dökülmesine karşı olan kürünü mutlaka denemelisiniz. Çünkü hem kolay şekilde hazırlanan hemde evdeki malzemeler ile hazırlayacağınız bu kür saçlarınızdaki dökülmeleri durduracağı gibi dökülen saç köklerini canlandırıp tekrar çıkmasını sağlayacaktır. Sizde bu mucizevi kürü merak ediyorsanız aşağıdaki tarifi uygulayın ve sonuçlarına şahit olun.

Karanfil Saç Dökülme Kürü Malzemeler

 • 1 avuç karanfil
 • 500 mllik su şişesi
Hazırlanışı
500 Millik su şişesi içine 1 avuç karanfili koyarak üzerini başa kadar su doldurun. Hazırladığınız bu şişeyi güneş görmeyen yerde bir gün bekletin. Yani tam olarak süreç 24 saat olmalıdır. Zaten rengine baktığınızda siyah bir su olduğunu görmüş olacaksınız.

Karanfil Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırladığınız bu su ile iki akşamda bir veya haftada 2 kere olmak üzere saç diplerinize gelecek şekilde masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Uygulama sonrası yıkamak isterseniz mutlaka bu kürün saçlarınızda bir saat kaldığından emin olun ardından yıkayın.

Karanfil Suyu Faydasını Görenler

Karanfil suyu ile saç çıkarmaya veya karanfil suyu ile saç dökülmesini engelleme son dönemlerde oldukça popüler bir uygulamadır. Bu kürü uygulayıp sonuç alanlar ise çok fazla olduğu için çeşitli forumlarda bu konu ile ilgili nasıl olumlu sonuçlar alındığına şahit olabilirsiniz. Karanfil suyunu uygulayanlardan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, kür gerçekten çok etkili ve kullanımın ilk haftasından etkisini göstermektedir. Özellikle iki günde bir uygulandığında dökülmeyi hemen durdurup 1 ay düzenli kullanım sonucunda ise dökülen saçlar yerine çıkmaktadır. Zaten kolay şekilde hazırlandığı içinde size herhangi bir zahmet oluşturmayacaktır. Ben yarım litre pet şişe içindeki karanfil suyunu anca 1 ayda bitirebildim kullanımı esnasında önemli olan karanfil suyunun saç köklerine ulaşmasıdır. Bu yüzden saç köklerine mümkün olduğunca karanfil suyu kürünü masaj ile yedirmeye özen gösterin.

Karanfil Suyunun Saçlara Faydaları

 • Kullanmaya başladıktan sonra saçlarınızın daha hacimli olduğunu kolaylıkla farkedeceksiniz.
 • Hangi nedene bağlı olursa olsun saç dökülmelerini en kısa zamanda etkisiz hale getirerek gereksiz saç dökülmeleri önüne geçer.
 • Tam bir saç çıkarıcı formülü düzenli kullanım sonrası yeni saç oluşumları destekleyerek yeni saç oluşumunu sağlar.
 • Saçlar için karanfil kürü uygulandığında daha canlı daha parlak ve göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz.
 • Düzenli ve uzun süreli kullanım sonrasında saç uzama hızını artırır.
 • Saç kırıklarını onardığı gibi saç bakımını da derinlemesine yapar.
 • Antiseptik etkisi ile saç dersinde oluşan hastalıkların iyileşmesini sağlar.
 • Saç köklerine oksijenin daha iyi yerleşmesi için kök gözenekleri besler.

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Biotin Şampuan Kullananlar

Güzellik sırları içinde en çok dikkat ettiğimiz saçlarımız, malesef kötü hava koşulları veya farklı nedenlere …

One comment

 1. sıfanın bıtkılerde olduguna ınanıyorum kuru denedım ıyı geldı onunla beraber zıgavus sarımsaklı sampuan kullanıyorum baya fark ettı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir