İgora Turuncu Azaltıcı Boya Nasıl Kullanılır?

Schwarzkopf Professional’ın üretmiş olduğu ve ana boya markası olan IGORA ROYAL özellikle turuncu azaltıcı boya özelliği ile tercoh ediliyor. Ayrıca beyaz kapama gücünden ve rakipsiz renk kalıcılığından süper sonuçlar vererek yüksek çözünürlükte gerçek renkleri müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Bugün sizlere Igora Royal yani İgora Turuncu Azaltıcı Boya nasıl kullanılır bu konu hakkında dataylı bilgiler sunacağız.

İgora Turuncu Azaltıcı Boya Nedir? Nasıl Kullanılır?

İgora turuncu azaltıcı boyayı kullanmak isteyen kişiler genelde küllü saç renklerini seven kişilerdir. Bu yüzden eğer küllü tonlarını istiyorsanız ilk yapmanız gereken son numarası ”1” ile biten bir boya almak ile işe başlamaktır. Örneğin 5.1, 6.1, 7.1 gibi. Neden diye sorarsanız sonu ”1” ile biten boyaların özelliği küllü bitişe sahip boya özelliğinde olmalarıdır. Sizlerde bu numaralarda boya alarak işleme başlayabilirsiniz.

Schwarzkopf İgora 0-22 Turuncu Azaltıcı Boya Kullanımı (İgora Turuncu Azaltıcı Boya)

İgora turuncu azaltıcı boya ile hayalinizdeki saçlara kavuşmak istiyorsanız; sonu 1 ile biten küllü bir boya aldıktan sonra sırası şu işlemleri yapın. Ama unutmayın ki bu boya sihirli değnek değmiş gibi saçlarınızı değiştirmiyor. Eğer şimdiki saç renginiz kızıl, turuncu veya yansımalı ise veya ana rengi kızıl yada turuncu ise biraz sabırlı olarak
küllü renk oturana kadar saçlarınızı 1 ile biten boyaları kullanmalı ve ayrıca boyaya da yine bu ürünü mutlaka karıştırmalısınız. Karıştırma oranlarını işlem sırasına göre belirteceğim.

İgora Turuncu Azaltıcı Boya Saç Boyasıyla Beraber Kullanımı

Saç boyası ile birlikte kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken bir tüp boya içine fındık tanesi kadar İgora 0-22 sıkmaktır.
Doğal Saçı Boyama ve Renk Değiştirmek istiyorsanız sırası ile şu işlemleei yapın.

Yıkanmamış ve kuru olan saçlarınıza saç diblerinizden 3 cm kadar bırakarak saçlarınıza ve saç uçlarına boyayı uygulayın.

Biraz bekleyin yaklaşık 10 dakika kadar sonra ise kalan boyayı saç diplerine doğru uygulayın.

Boyayı uyguladıktan sonra 30 dakika daha bekleyin yani toplamda bekleme süresi 40 dakika olması gerekiyor.

Bekleme işlemini bitirdikten sonra saçlarınızdan temiz su akıncaya kadar ılık ve bol suyla saçınızı durulayın.

Son olarak renk koruma şampuanıyla saçlarınızı yıkayıp ardından durulayın.

İgora Turuncu Azaltıcı Boyayı Cila Olarak Kullanım Şekli

Almış olduğunuz saç boyasıni su ile sulandırın yani uzerinde ki kullanım sekline göre ayarlayın ardından içine iki fındık tanesi büyüklüğünde 0-22 Turuncu Azaltıcı sıkın. Homojen karışım elde edene kadar karıştırın. Daha sonra ıslak saçınıza eldivenle ile masaj yaparak yaklaşık beş dakika boyunca uygulayın. Biraz bekleyin ve ardından bol su ile saçlarınızı durulayın.Bu işlemi ayda bir yapın fazla yapmamaya özen gösterin.

İgora Turuncu Azaltıcı Boya Mor Şampuanda Kullanımı

Mor şampuan bildiğiniz gibi gri, sarı ve beyaz saçların çok daha canlı, parlak görünmesini sağlar. Bununla beraber mor şampuanın en çok tercih edilme nedeni ise, sarı saçlardaki istenmeyen turunculukları almasıdır. Bu yüzden şimdi İgora turuncu azaltıcı boya mor şampuanla nasıl kullanılır inceleyelim. İlk olarak kullanılacak olan mor şampuanın içine yarım serçe parmağı boyunda 0-22 boya sıkılır. Ardından ise iyice karıştırılır. Bu karışım ile ayda bir olmak şartıyla saçlar yıkanır ve ardından bol su ile durulanır. İşlemi yaparken eldiven kulllanmaya özen gösterin.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Decubal Dudak Ve Kuru Bölge Balmı Kullanımı

Dudak ve Kuru Bölge Balmı olarak isimlendirilen Decubal dudak bölgesi ürünü; bölgesel olan kuruluklar, çatlamış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir