Hindistan Cevizi Yağı Dişleri Beyazlatırmı?

Her zaman güldüğümüzde dişlerimizin daha beyaz ve parlak görünmesini isteriz. Bu yüzden çeşitli yöntemler deneyerek sonuca kısa yoldan gitmeye çalışırız. Bazen nedense ne kadar dişlerimizi düzenli fırçalayıp bakımını yapsakta bir türlü istediğimiz beyaz inci gibi dişlere kavuşmamız mümkün olmuyor. Eğer sizlerde böyle bir durum içindeyseniz ve ne yapacağınızı düşünüyorsanız hindistan cevizi yağını, ağız bakım ritüelinizin arasına ekyerek işleme başlayabilirsiniz. Çünkü hindistan cevizi yağının en büyük özeliği dişleri beyazlatmaya yarayan içeriğe sahip olması ve kimyasal içeriğe sahip diş macunlarının aksine dişlerinizin hassasiyetini arttırmıyor özellikte olmasıdır. Ayrıca plak oluşumunu engellediği gibi diş eti sağlığınızı da koruyarak ağız sağlığınıza fayda sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Diş Fırçalamada Nasıl Kullanılır?

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağı

Nasıl Yapılır?

Çok kolay şekilde uygulanan hindistan cevizi yağını dişlerinizi fırçalamadan önce kullanmanız gerekiyor. Bunun için bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınıza alarak yaklaşık 10 dakika boyunca ağzınızda çalkalayın. Böylece dişleriniz için hindistan cevizi yağı; ağzınızdaki salyanında etkisi ile dişlerinizde ince ve beyaz bir tabaka oluşturacaktır. Bu tabaka sayesinde ise dişleriniz plaklardan mikroplardan arınarak daha beyaz ve parlak halini almış olur. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise ağzınızı doğru bir şekilde çalkalamaktır. Eğer doğru çalkalamazsanız hindistan cevizi yağı ağzınızdaki toksinleri ve dişlerinizin temizlenmesi için gereken bakımı yapamayacaktır. Bu yüzden ağzınıza dişleriniz için hindistan cevizi yağını aldığınız zaman bol bol hindistan cevizi yağı ile ağzınızı çalkalayın. Ardından ise 10 dakikanın sonunda hindistan cevizi yağını ağzınızdan boşaltın ve dilerseniz dişlerinizi fırçalayın.

Hindistan Cevizi Yağı Diş İçin Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağını evde sadece diş fırçalama öncesi değil bunun yanında üç farklı yöntemlede yine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece hayal ettiğiniz dişlere çok kısa sürede kavuşmuş olursunuz.

İlk yöntemde diş ipi kullanmanız gerekiyor. Bunun için ise diş ipini alarak diş ipinin her yerine hindistan cevizi yağı sürerek işleme başlayın. Bu sayede diş ipi dişinizde beyazlatıcı ürünlerin ulaşamadığı yerlere kolaylıkla ulaşıp orada koruyucu tabaka oluşturmuş olur. Ardından hindistan cevizi yağı sürmüş olduğunuz diş ipini kullanmaya başlayın. Yani diş ipini kullanmak icin ekstra bir işleme gerek yok her zaman nasıl kullanıyorsanız o şekilde kullanmaya devam edin ve harika dişlere kavuşun.

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatmada ikinci yöntemde ise her zaman kullandığınız diş macunlarını bir kenara bırakarak işleme başlayın. Doğal beyazlatıcı tarif oluşturmak için ise bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı kabartma tozunu güzelce karıştırın. Böylece kabartma tozunun içindeki maddeler ile yağın karışımınından oluşan doğal diş macununu hazırlamış oldunuz. Daha sonra dişlerinizin daha beyaz olması için bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Fakat dikkatli olun ve yutmamaya özen gösterin.

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatmada üçüncü yöntemde ise ağzınızı hindistan cevizi yağı ile gargara yapmak ile işleme başlayın. Yani dişlerinizin inci beyazlığına ulaşması için en kolay ve en kestirme yol gargara yapmaktan geçiyor. Bunun için sabah kalktığınızda ağzınıza bir miktar hindistan cevizi yağını alarak yaklaşık on dakika boyunca ağzınızı çalkalayın ve tükürün. Ardından ağzınızı bol su ile çalkalayarak işlemi bitirin.

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Bioder Tüy Azaltıcı Kür Nasıl Kullanılır?

Kişisel bakımına özen gösteren herkes güzelliğine güzellik katmak ve en zahmetsiz yöntemler ile bakımını yapmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir