Anasayfa / Güzellik Sırları / Hamur Mayası Saç Uzatır Mı?

Hamur Mayası Saç Uzatır Mı?

Güzellik sırları içinde doğal olan tarifler her zaman daha ön planda olup zaman zaman fırsat bulundukça uygulanır. Kimyasal içerikli tarifler her ne kadar pratik uygulanıp hemen sonuç veriyor olsa da cilde bırakmış olduğu zarar nedeniyle doğal tariflere talep daha çok olmaktadır. Bu yüzden bugün sizlere kendim deneyip faydasını gördüğüm bir doğal saç uzatma tarifinden bahsediyor olacağım. Tarifimiz başlıktaktanda anlaşıldığı gibi hamur mayası saç uzatır mı, şampuana maya katmak saç uzatır mı soruları üzerine olacaktır.

Hamur Mayası İle Saç Uzatma

Hamur mayasını biz bayanlar sadece börek, poğaça gibi hamur işlerinde kullanmıyoruz elbette. Maya doğada bulunan o kadar önemli ve özel madde ki, içeriğinde bulunan bileşenler cilt bakımından saç bakımına kadar harika tariflerde yer alıyor. Çünkü mayanın içinde bulunan vitaminler başta saç uzatma olmak üzere bir çok soruna derman olmaktadır. Hamur mayası ile saç uzatmak için önce içinde neler olduğunu inceleyelim.
Mayanın içinde bolca bulunan B vitamini saç derisi ile temas ettiğinde, kan dolaşımını artırır böylece saçların hızlı bir şekilde uzamasına destek olur. Ayrıca maya içinde bulunan folik asit ise saçlarınızı hava olaylarına ve dış etmenlere karşı korur. Sadece bu kadar bileşen yok mayanın içinde yine maya içinde bol miktarda bulunan aminoasitler ince cılız saç tellerini güçlendirir ve esneklik kazandır. Biotin ise son zamanlarda zaten bir çok şampuan markalarından aşina olduğumuz madde olmakla birlikte mayada da bulunarak saç ile temas ettiğinde hücrelerde suyun kalmasını sağlayarak saçlardaki kurumayı önlemektedir. Niasin ise saçın daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Böylece maya içinde bulunan herşey saç için adeta mucizevi bir bakım kürü olur.

Maya İle Saç Uzatma Kürü Ve Gürleştirme Kürü

Malzemeler

  • 4 yemek kaşığı toz maya
  • Ilık su

Hazırlanışı

Mayayı bir kabın içine alın üzerine kontrollü sekilde ılık su ilavesi yapın. Bir nevi maya krem kıvamında olmalıdır.

Uygulama

Bu krem kıvamında olan malzemeyi saç diplerinize masaj yaparak sürüp ardından havluyla veya streç ile kapatın. Bu şekilde yapılmasının amacı ise mayanın kurumaması içindir. Maya ne kadar yaş kalırsa o kadar fazla etki eder. Bu şekilde yaklaşık bir saat kadar bekleyin ve ardından bol su ile saçlarınızı durulayın. Bu işlemi haftada 2 defa yaptığınızda maya ile saçları uzatma yönteminin ne kadar etkili olduğuna şahit olacaksınız.

Şampuana Kuru Maya Katmak Saçı Uzatır Mı?

Sizlerde maske yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız o zaman şampuanın içine maya atmayı deneyin. 1 kutu şampuan içine atacağınız 1 paket kuru maya saçlarınızı gürleştirip aynı zamanda uzatacaktır. Ayrıca şampuan içine maya atma saçı uzatma yanında parlaklık ve yumuşaklıkta kazandıracaktır. Bunun için özel şampuana ihtiyacınız yok sadece normal kullandığınız şampuana 1 paket kuru maya atarak kullanın. Zaten sonra saçlarınızı durulayacağınız için saçlarınız mayadan temizlenmiş olacaktır. Ben bu maya ile saç uzatma kürü ile saçlarımı 1 ayda 4 cm kadar uzattım sizlerde tecrübe ettiğiniz saç uzatma yöntemini aşağıdaki yoruma yazarak başkalarınında faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Başka harika güzellik sırlarında buluşmak dileğiyle…

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Sudocrem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Bebeklerde pişik için kullanılan sudocremin aslında sadece pişik için kullanılmayacağını deneyimlediğim için bugün sizlere sudocrem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir