Anasayfa / Cilt Bakımı / Fondöten Sürdükten Sonra Yüzüm Pul Pul Oluyor Ne Yapmalıyım?

Fondöten Sürdükten Sonra Yüzüm Pul Pul Oluyor Ne Yapmalıyım?

Fondöten sürdükten sonra cildim pütür pütür oluyor veya fondoten sürdükten sonra yüzümde pul pul görünüm oluyor ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız aşağıdaki yazıya göz atın. Çünkü bu durum sadece sizin başınıza gelmiyor ve bu görüntüden aşağıdaki adımları uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Fondöten Sürdükten Sonra Yüzüm Pütür Pütür Oluyor

Bu durum ile karşılaşıyorsanız eğer cildiniz fondöteni emmiyor olabilir. Bu durum sonucunda da cildiniz pütür pütür görünümde olması normaldir. Cildinizin fondöteni emmiyor olmasının da bir çok nedeni olabilir bunlar ise;

  • Cildinizin nemli olmaması durumu bu durum cilt kuruluğu ile karıştırılmaması gerekir. Çünkü bazen yağlı ciltlerde nemsiz olabiliyor.
  • Merdiven altı yani kalitesiz fondöten seçimi
  • Cilt tipinden çok farklı fondöten seçimi, veya uyumsuz fondöten seçimi
  • Bakımsız cilt tiplerinde. Bu ciltlerde daha çok ölü deri olacağı için fondöten pütür pütür kalacaktır.

Fondöten Sürdükten Sonra Yüzünüzün Pütür Pütür Olmaması İçin Bunları Yapın

Cildinizi nemlendirmeye özen gösterin

Makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka cildinize uygun nemlendiriciyi sürün ve bir miktar bekleyin. Bu bekleme süreci genelde 20 ile 25 dakika arasında olsun aksi halde fondöten hemen bozulacaktır. Ayrıca parlamayı önlemek içinde yine nemlendiriciden sonra makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Makyaj bazının da yine kötü durmaması için 9 ile 10 dakika arasında bekleyiniz.

Cildinize uygun olan fondöteni seçin

Cilt tipinize uygun fondöteni seçmek yapacağınız en iyi yöntemlerden birisi olacaktır. Çünkü cildinize uygun olmayan fondöten seçimi pütürlü görünüme veya cilt tipi görüntü bozukluğuna neden olacaktır. Ayrıca fondöteni yüzünüze sürmeden önce mutlaka nemlendirici ile fondöteni karıştırın. Böylece cildiniz hem daha güzel hemde pürüzsüz şekilde görünecektir.

Kullanacağınız malzemeye dikkat edin

Fırça, sünger veya el hangisini kullanıyorsanız deneme yanılma ile mutlaka bunu değiştirin. Örneğin el ile sürüyorsanız fırçayı deneyin veya sünger ile fondöten sürmeyi deneyin. Çünkü cilt tipine göre değişen fondöten sürme işlemi her zaman olumlu sonuç verecektir. ayrıca daha etkili görünüm için ilk elinize hiraz nemlendirici alın ardından fondöten ile karıştırarak cildinize eliniz ile uygulayın. Daha sonra fondöten elinize hiç bulaştırmadan fırça yardımıyla sürmeyi deneyin sonuç daha pürüzsüz ve harika bir cilt görüntüsü.

Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

Güzellik sırları içinde belki en çok dikkat edilmesi gereken konu cilt bakımıdır. Çünkü her türlü hava olaylarına maruz kalan yüz, zamanla ölü derilerin, akne ve sivilcelerin oluşmasına neden olur. Bu duruma tabiki de sadece hava koşulları neden olmaz bunun yanında makyaj kalıntıları neden olur. Bu yüzden mutlaka cilt tipinize göre peeling yapınız. Peeling işlemini sürekli yapmanıza da gerek yok haftada bir kere uygulamak sizin için yeterli olacaktır. Zaten peelingin rahatlığına alıştıktan sonra kendiniz bırakmayacaksınız.

Kaliteli Markaları Tercih Edin

Bazı kozmetik ürünleri üreten yerler insan sağlığını hiçe sayarak üretim yapmaktadır. Özellikle merdivenaltı diye tabir edilen ve cilde uygulanması yasak olan malzeme kullanılarak üretim yapan bu yerlerin ürünlerinden mutlaka uzak durulmalıdır. Daima kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri kendi sağlığınız için seçmeye özen gösteriniz.

Yukarıda da gördüğünüz gibi fondöten sürdükten sonra cildinizin neden pütürlü göründüğü ve çözümlerini sıraladık. Sizlerde bu sıralamaya dikkat ederek daha pürüzsüz ve sağlıkli cilde sahip olabilirsiniz.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir