Evde Doğal Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Cildinize gerektiği kadar bakım yapabiliyormusunuz? Cevabınız hayır ise yazımızı okumaya devam edin, çünkü bugün sizlere doğal yüz kremi tarifi vereceğiz. Böylece sizlerde içeriğini bilmediğiniz ürünlere fazla para harcamak yerine evinizde kolayca bu kremi yaparak yüz bakımınızı yapıyor olacaksınız.

Evde Doğal Yüz Kremi Yapmak Neden Önemli?

Yanlış beslenme alışkanlıklarının yanında birde dış etkenlerin etkisi maalesef  vücudumuzu etkilediği kadar kadar cildimizi de olumsuz yönde etkilimeye devam ediyor. Durum bu şekilde oluncada zamanla cildimizde pul pul dökülmeler, kuruluk, gerginlik ve  erken yaşlar dahi olsak cildimizde ince çizgi ve kırışıklıklar baş göstermeye başlıyor.

Cildimizin bu problemlerine karşı piyasaya sürülmüş  onlarca çeşit markanın ürünleri zaten satışa sunulmuş durumda. Fakat piyasada ki bu yüz kremleri bir hayli pahalı ve içeriği kimyasal bileşenler ile dolu. Bu şekilde içeriğini bilmediğiniz kremleri kullanmak yerine sizlerde evde doğal yüz kreminizi yapmak isterseniz sırası ile malzemelerimize göz atalım.

Evde Yüz Kremi Yapımı İçin Malzemeler

  • Bepanthol cilt bakım kremi
  •  Evigen Ampul  ( İçeriğinde E vitamini bulunuyor )
  • Redoxon Ampul ( İçeriğinde C vitamini bulunuyor)
  • Avicap Kapsül (  İçeriğinde A vitamini bulunuyor )
  • Boş bir cam kase veya temiz krem kabı

Doğal Yüz Kremi Yapılışı

  1. Evigen (E vitamini) ve Redoxon (C vitamini) ampulleri kırıp boş bir kaba boşaltıyoruz. Ampülleri kırdığınız esnada dökülme ve saçılmaları önlemek için mutlaka bir bez ile kavrayın.
  2. Avicap hapını ise toplu iğne yardımı ile delerek aynı kaba boşaltıyoruz. Zaten jelatin kapsül şeklinde olduğundan dolayı kolay şekilde döküyor olacaksınız.
  3. Bir adet tüp Bepanthol kreminin yine hepsini aynı kaba kaba sıkıyoruz.
  4. En son olarak bir kulak çubuğu ya da kürdan gibi bir malzeme ile homojen kıvama gelene dek iyice karıştırıyoruz.
  5. Not: Hazırlamış olduğunuz bu kremi 10 gün boyunca oda ısısında saklayarak kullanabilirsiniz. Daha uzun süre kullanmak istiyorsanız buzdolabında istediğiniz kadar saklayabilirsiniz.

Kremin İçinde Kullanılan Malzemelerin Faydaları İse Şunlardır;

Bepanthol Cilt Bakım Kremi: Su bazlı olması sayesinde cilt tarafından rahatlıkla emiliyor.Ciltteki kuruluğu önleyerek ,cildin tekrardan yapılanmasına ve nemli kalmasına yardımcı oluyor.

E vitamini: E vitamini zaten cilt için oldukça faydalı bir vitamindir. Bunun yanında antioksidan etkisiylede cildi canlandırarak nemlendirir. E vitamini cilde esnekliğini veren kollajen üretimini arttırarak yaşlılığın cilt üzerindeki etkilerini geciktiren özelliktetir. Bu sayede kollajen üretimi arttıkça bağ dokusu güçlenir ve cilt olduğundan daha da sıkı hale gelir.

A vitamini: Doğal kremin içinde bulunan A vitamini ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olarak daha genç görünüme kavuşmanızı sağlar.

C Vitamini: C vitamini vücudumuza faydaları olduğu kadar cildimizede faydaları vardır. En büyük özelliği ise cildimizin yaşlanmasını büyük ölçüde yavaşlatarak bu sayede cildimizin gençleşmesini sağlamaktır. Cilt için önemli olan kollajen üretiminde yine c vitaminin rolü büyüktür. Böylece cildin esnekliği dahada artacaktır.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Scinic Sparkling Pore Tonik Kullanımı

Şişe tasarım ve rengiyle adeta soda görüntüsüne sahip olan Scinic Sparkling Pore Tonik kullananların hayran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir