Demlenmiş Çay İle Kirpik Uzatma

Güzellik sırları için doğal yöntemlerin kullanılıyor olması hem kişinin kendini daha iyi hisetmesine hemde para harcamadan güzeligini ön plana çıkarmasını sağlar. Zaten son yıllarda kimyasal içerikli ürünlerin cilde vermiş olduğu zarar nedeniyle doğal içerikli ürünlere talep artmış olduğu için sizde evinizde keyif çayı içerken güzelliğinizi ön plana çıkarıyor olacaksınız. Nasıl diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan çay ile kirpik uzatma yöntemine bakabilirsiniz.

Demlenmiş Çay Kirpik Uzatır Mı?

Demlenmiş çayın içinde bulunan faydalı vitaminler kirpik kökleriniz ile temas ettiğinde, etkisini gösterek kısa sürede kirpiklerde gözle görülür uzama gerçekleştirecektir. Ayrıca bu yöntemin en güzel yanı bakım yağı kullanmadan kolayca hayalinizdeki kirpiklere kavuşmanızı sağlamasıdır. Bu yüzden sizlerde daha uzun ve gür kirpikleriniz olsun istiyorsanız demli siyah çayı içdikten sonra dökmeden kaş ve kirpiklerinize sürün ve sonucu görün.

Demlenmiş Siyah Çay İle Kirpik Uzatma Tarifi

Günlük demlediğiniz siyah demli çayı artık dökmeden pratik kolay şekilde kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dayanabildiğiniz sıcaklıktaki çayı kulak pamukları ile kirpiklerinizin köklerine sürmenizdir. Böylece çay kirpik diplerine nufüz ettiğinde etkisini kısa sürede gösterip gözle görülür uzama gerçekleştirecektir. Zaten uygulaması basit olduğu için zorlanmadan ve kolay şekilde gür uzun kirpiklere kavuşuyor olacaksınız. Ayrıca çay ile kirpiklerinize bakım yaptıktan sonra dökülen kaşlarınıza da sürüp dökülmeyi durdurabilirsiniz.

Kirpiklerin Daha Sağlıklı Uzaması İçin

  • Kirpiklerinizin daha uzun olması ve sağlıklı olmasını istiyorsanız kirpiklerinizi kurcalamaktam vazgeçin. Çünkü bildiğiniz gibi ellerimiz mikrop yuvasıdır hal böyoe olunca ellerimizdeki mikropları sürekli olarak kirpiklerimiz ile oynadığımız zaman istemeden oraya taşımış oluyor ve sonucunda ise bu mikroplar kirpiklerin uzamasını engeller.
  • Biraz klişe bir cümle ama mutlaka makyajınızı temizleyip de uyuyun. Aksi halde özellikle göz makyajında maskaranında etkisi ile nemini kaybeden kirpikler sabaha bir iki tanede olsa dökülecektir. Her gün bir tane dökülse dahi sonucunu sizler düşünün ki en sonunda ne hale gelecektir.
  • Protein bakımındam zengin içerikler ile beslenmenizi yapın. Çünkü saç tırnak gibi diş uzuvlarımız protein ile daha da sağlıklı hale gelmektedir.
  • Rimel markanıza dikkat edin. Bazı markalar içinde kirpikleri besleyen faydalı maddeler olurken bazı markalarda ise bunu tam tersi olarak zararlı maddeler yer almaktadır.
  • Kirpiklerinize doğal bitkisel yağlar ile bakım yapın. Örneğin zeytinyağı ile kirpik uzatma ve bakımı ile ilgili yazı okumak isterseniz tıklayın.
  • Bazı insanlar stres anlarında kaş ve kirpik yolar eğer sizde de böyle bir durum varsa mutlaka uzman birisinden yardım alarak bu durumdan kurtulmanız gerekiyor.

 

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir