Bioderma Atoderm Intensive Bauma Nedir Nasıl Kullanılır?

Egzamalı bebeği olan anneleri en çok anlayan grup yine egzamalı bebeği olan annelerdir. Bebeğinin uykuya dalamaması ve sürekli kaşınma isteği bebeği rahatsız ettiğinin daha fazlası annesini rahatsız etmektedir. Çünkü her anne gibi egzamalı bebeği olan annelerde bebeklerinin en iyi en rahat şekilde acı çekmeden hayatlarını sürdürmelerini isterler. Bugün sizlere egzamalı ciltler için olan Bioderma markasının egzama için kullanmış olduğumuz Bioderma Atoderm Intensive Bauma nemlendici kremi hakkında bilgiler sunacağız.

Bioderma Atoderm Intensive Bauma Nasıl Kullanılır?

Bioderma Atoderm Intensive Bauma dermokozmetik alanında egzamalı veya çok kuru ciltleri nemlendirmek amacıyla kullanılan bir üründür. Ürünü çocuk doktorunun tavsiyesi ile alarak bebeğimin egzamasına çözüm bulmuş olduk. Zaten egzama (atopik dermatit) bebeğimin cildinde kuru, pullu yama tarzında lezyonlara ve yoğun kaşıntıya sebep olduğu için o dönem önümüze gelen her türlü ürünü kullanmaya başlamıştık. En son doktorumuzun tavsiyesi ile almış olduğumuz Bioderma Atoderm Intensive Bauma kremi o kadar etkili oldu ki yaklaşık iki hafta içinde cildindeki tüm döküntüler ve kaşıntılar ortadan kalkmış oldu. Nemlendiricinin yapısı merak ediyorsanız eğer; bildiğimiz kremsi dokuda ve çok kolay kullanımı bulunuyor. Doktorumuz bize atopik dermatit yani egzamanın tedavisi için bebeğimi yıkadıktan sonra cildi ıslak durumdayken kremi tüm vücuduna masaj yaparak sürmemizi istemişti. Bu şekilde olduğunda ürün vücuda daha kolay nufüz ederek cilt sorunlarını minimum seviyeye indiriyormuş. Ayrıca doktorumuz günlük olarak veya iki günde bir banyo yaptırmamızı tembihleyerek banyo suyunun ılıktan biraz daha sıcak olması gerektiğini de hatırlatmıştı. Banyo yaptığı günler nemlendiriciyi banyo sonrası henüz ıslakken, banyo yapmadığı günler ise günde bir defa sabahları kullanmaya başlamış olduk.

Bioderma Atoderm Intensive Bauma Ne İşe Yarar?

Kuru cilt tipleri için tasarlanmış olan ürün yıpranmış cilt yüzeyine nem desteği yaparak aynı zamanda cildi derinlemesine besler. Bebeklerde, çocuklarda veya yetişkinlerde kızarıklıkları ve kurulukları iyileştirerek pürüzsüz cildi size sunar. Olumsuz hava koşullarına karşıda cildi koruyan ürün cildi güçlendirerek olumsuz dış etkilerin vereceği zararı önler. Kaşıntıya karşı çokmetkili olan Bioderma Atoderm cildi rahatlatan içeriğe sahiptir. Doğal bir yapısı bulunan kremin ALKOL PARABEN KORTİZON SLS PARFÜM gibi cilde zarar veren bileşenler bulunmamaktadır.

Egzamalı Bebeklere Bioderma Atoderm Intensive Bauma Ne Zaman Etki Eder?

Bu durum aslında sizin kullanımınıza bağlı olarak ve lezyonun yayılma alanı olarak farklılık gösterebili. Bebeğimin egzaması yanaklarında ve bacaklarında olduğundan dolayı bizim tedavi sürecimiz biraz uzun sürdü. Fakat ürünü kullanmaya başladığımız ilk günden hemen etkisini gösterek kızarıklığın azaldığını gözlemledik. Ürünün hızlı ve kalıcı etkisi için mutlaka düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir.

Egzamalı Bebeğime Bioderma Atoderm Intensive Bauma Dışında Neler Kullandık?

Bioderma Atoderm dışında banyo esnasında bir şampuanımız bulunuyordu. Yani banyodayken doktorumuzun önermiş olduğu ürün ile cildini yıkayarak banyo sonrası ıslak haldeyken Bioderma nemlendiriciyi kullanıyorduk. Ürün bebeğinin cildine çok iyi geldi ve egzamadan tamamen kurtulmuş olduk.

Yetişkinlerde Bioderma Atoderm Intensive Bauma Kullanımı

Kaliteli ve bir o kadarda faydalı bir ürün olan Bioderma’nın Atoderm İntensive Bauma nemlemdiricisi; kuru ve egzamalı ciltler için kullanılan bir ürün olduğunu söylemiştik. Yetişkinlerin bu ürünü kullanması ise
sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yüzünüzü temizledikten sonra düzenli şekilde uygulamaya özen gösterin. Kullanmaya başladıktan çok kısa süre sonra kızarıklık, kaşıntı ve kuruluğun gittiğini farkediyor olacaksınız.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir