Anasayfa / Cilt Bakımı / Balmumu Ve Zeytinyağı Kremi Ne İşe Yarar?
Balmumu ve zeytinyağı kremi

Balmumu Ve Zeytinyağı Kremi Ne İşe Yarar?

Cildinizdeki leke, yanık, çatlak veya yara izlerini adeta mucizevi şekilde yok eden balmumu ve zeytinyağı kremi son yıllarda bir hayli dikkat çekmeye başlayan cilt ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle tv programlarında güzellik uzmanlarının bu tip konulara değinmesi ile ününe ün katan balmumu zeytinyağı kreminin aşağıda sizlere nasıl kullanıldığı ve nelere iyi geldiğini anlatacağız. sizlerde böylelikle güzelliģinize güzellik.katacak yeni bir bilgiyi öğrenmiş olacaksınız.

Balmumu Ve Zeytinyağı Kremi Ne İşe Yarar?

Balmumu bilindiği gibi mısırlıların vazgeçemediği maddelerden biridir, öyleki güzellikten tutun hastalıklarına şifa aramaya kadar geniş bir yer kaplar kültürlerinde. Son dönemlerde zaten balmumu güzellik reçetelerinde de yer almaya başladığından dolayı özellikle cilt dokusunda istenmeyen yara izleri, lekeler, çatlaklar veya yanık gibi tedavisi bir hayli güç olan sorunlara iyi gelmektedir. Balmumunun bu gücüne zeytinyağı gibi saf ve katkısız bir şeyin katılması zaten etkisini doruk noktalara kadar çıkaracaktır.

Balmumu ve zeytinyağı kremi doğum sonrası veya kilo verme sonrası ciltte oluşan sarkmaları ve çatlakları düzenli şekilde kullanıldığında yok etmektedir. Bu yüzden balmumu ve zeytinyağı kremini düzenli ve aksatmadan kullanmaya özen gösterin. Ayrıca bu karışımı ister evinizde doğal olarak kendiniz yapın isterseniz yakınızda kozmetik ürünleri satan yerlerden alın, fakat evinizde kendiniz yapmanız daha doğal sonuçlara neden olacağından dolayı bu şekilde bir kullanım yapmanız daha iyi olacaktır.

Balmumu Zeytinyağı Kremi Yapılışı

100 gram bal mumu ve 300 gram zeytinyağını kullanmadığınız bir kabın içine alarak benmari usulü eritmeye başlayın. İki malzeme birbirine iyice karışması için tahta bir kaşıkla karıştırın ve erime işlemi bittiğinde kullanmadığınız temiz bir kavanoza doldurun. Balmumu zeytinyağı kremini her akşam yatmadan önce mutlaka cildinizdeki sorunlu bölgeye dairesel hareketeler ile yedirin ve üzerini temiz bir bez yardımı ile kapatarak yatın. (Zeytinyağı her yere bulaşmasın diye tedbir amaçlı yapın.) Sabah kalktığınızda ilk işiniz banyoda kremi sürdüğünüz yeri bol su eşliğinde keçeleyerek temizlemek olsun. Bu şekilde yaklaşık 15 gün uygulayın ve mucizevi sonuçlara kendiniz şahit olun.

Balmumunun Çatlaklara Faydaları

Bazen doğum nedeniyle karında oluşan istenmeyen çatlaklar veya kilo alıp verdiğinizde oluşan ve kişinin canını son derece sıkan çatlaklar her ne yapılıyorsa da fayda etmemektedir. Fakat balmumu ve zeytinyağı çatlaklara düzenli kullanıldığında o kadar etki ediyor ki deneyen her 10 kadından 9’u bu durumdan son derece memnunlar. Özellikle doğum sonrası karın bölgesinde oluşan çatlaklar nedeniyle zor zamanlar yaşayan kişilere bu krem kullanıldığında etkisini hemen gösteriyor. Siz de bu kremi merak ediyor ve biran önce uygulamak istoyorsanız vakit kaybetmeden bir aktara uğrayın. Ayrıca forumlarda balmumu ve zeytinyağı kremi kullanan kişilerin nasıl memnun kaldıklarını da zaten kendiniz okuyarak göreceğiniz için sizde uygulamaya başlayacaksınız.

About guzelliginsirri

Ayrıca Kontrol Et!

Tüylenmeye Aslanpençesi İyi Gelir Mi

Bayanların ortak dertleri arasında yer alan tüyler; her ne kadar düzenli şekilde temizleniyor olsada hormonal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir