Anasayfa / Anne Bebek / Arko Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Arko Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Bebeklerin en çok canını yakan durumlardan biriside şüphesiz pişiklerdir. Son derece hassas ve yumuşak bir cilt yapısına sahip olan çocukların ve bebeklerin genellikle
popo, kasığın etrafı ve dış cinsel organı çevresinde meydana gelen cilt sorunlarına bilindiği gibi pişik denir. Hem kızarıklık hemde kabartı şeklinde meydana gelen pişikler eğer önlem alınmaz ve dahada ilerlerse mantara dahi dönüşebilir. Bu yüzden pişikten şüphelendiğiniz an hemen önlem almanız gerekmektedir. Bugün sizlere her evde bulunan Arko krem pişiğe iyi gelir mi ve bebek pişiğine denediğim sonuç aldığım yöntemler hakkında bilgiler sunacağım

Arko Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Arko krem yağlı yapısı ve uzun yıllar yüzümüze bile kullanmış olduğumuz evlerimizin vazgeçilmez kremlerinden bir tanesidir. Özellikle tüp şeklinde olanını hemen hemen her kadın çantasından eksik etmeyerek cildinde kuruluk hissettiği anda kullanmaktadır. Peki sizler bu güzelim kremin bebek ve yetişkinlerin pişiğine iyi geldiğini duydunuz mu? Duyduysanız inanın, çünķü Arko krem bebek pişiklerine inanılmaz derecede etki ediyor. Bu durumu bir anne olarak size söyleyebilirim ki bebeğimin poposunda kızarıklık türünde birşey farkettiğimde hemen arko kremi kızarık bölgeye sürerek önlem almış oluyorum. Şunu da belirtmek isterim ki kremin her zaman kullanılması uygun değildir. Çünkü bebeklerin cildi narin ve hassas olduğundan dolayı kremin içerisinde bulunan kimyasal maddeler istemediğimiz sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden hafif kızardığında hafif ince tabaka halinde bebeğin poposuna sürerseniz bir dahaki bez açma zamanına kadar iyileşmiş olduğunu göreceksiniz.

Arko Krem Pişiğe Nasıl Kullanılır?

Arko krem kullanımını bilmeyen yoktur herhalde. Seksenlerden günümüze kadar gelen yeşil kutulu veya tüp şeklinde satılan ürünü sizlerde bebeğinize kullanmak istiyorsanız eğer sadece ve sadece poposuna ve kasıklarına kullanmaya dikkat edin. Bunun için bebeğinizin bezini değiştirin ve bezini açık bırakarak biraz havalandırın. Ardından bir miktar elinize almış olduğunuz kremi masaj yaparak sorunlu bölgeye yedirerek bezini tekrar bağlayın. Eğer kızarıklık çok fazlaysa o zaman sorunlu bölgeye kalın tabaka halinde kremi uygulayarak işlemi tamamlayın.

Pişik İçin Devamlı Yapmış Olduğum Yöntem

Bir anne olarak çocuklarımın rahatı her anne gibi benimde en önem verdiğim konulardan birisidir. Bebeğimin pişik olduğunu sezdiğim zaman ilk olarak bezini sık sık değiştirmeye özen gösteriyorum. Ardından sorunlu bölgeyi bol su ve sabun ile güzelce narin narin canını yakmadan yıkayıp bol su ile tekrar durulayıp kuruluyorum. Bu şekilde yaptığımda pişik zaten bir hayli sönmüş oluyor. En son ise ince tabaka halinde Arko kremi pişikli bölgeye masaj yaparak yediriyorum ve bezini bağlıyorum. Bazen krem sürmeden yıkadıktan sonra zeytinyağı sürerek pişiğin geçmesine yardımcı oluyorum. Eğer pişik çok ise yıkama sonrası dönüşümlü olarak hem krem hemde zeytinyağı sürüyorum. Bu uygulama sonrasında pişik hemen iyileşiyor ve normal bez değiştirme rutinimize dönmüş oluyoruz. Fakat şunu da hatırlatmak isterim ki bu yöntem tıbbi bir yöntem değildir. Yani doktor tarafından reçete edilmemiştir. Kendim deneyimleyip bulmuş olduğum çözümler olduğundan dolayı sizlere yardımcı olmak için paylaşmış bulunmaktayım.

About guzelliginsirri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir