Siyah Noktalar İçin Çözüm…

Siyah nokta en sık rastlanan cilt problemidir. En önemli nedeni yağ üretim artışıdır. Siyah noktalar cildi besleyen yağ bezlerinin tıkanmasıyla oluşur. Hormonal değişimler, yanlış kozmetik ürünleri, hava kirliliği, uzun süre güneş ışığına maruz kalmak ve cildi düzenli temizlememek siyah noktaların artışına sebep olur. Cildi düzenli temizleyerek ve uygun bir bakımla siyah noktalardan kurtulabilisiniz.

Öncelikle cildinize haftada 1 peeling uygulamalısınız. Peelingi banyo sonrasında uygularsanız gözenekleriniz açılmış olacağından daha etkili olacaktır.

Peeling Tarifi: 2 çay kaşığı türk kahvesi, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı maden suyunu karıştırın. Temiz olan yüze küçük dairesel hareketlerle çok bastırmadan 10 dk masaj yaparak uygulayın. Ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu peeling cildi ölü derilerden arındırırken, cildinizin kaybetmiş olduğu minarelleri geriye kazandırır. Türk kahvesinde bulunan kafein kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizin daha canlı ve gergin görünmesini sağlar.

Peelingin ardından, açılan gözeneklerin sıkılaşması için gül suyu ile cildinizi tonikleyin. Toniğin ardından uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.

Haftalık ve günlük cilt bakımınızı düzenli olarak yaptığınızda siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

Yazar: yonetici