Saçlarınız Güçlensin…

Saçlar kafatası derimizi korur ve vücut ısımızı dengeler. İnsan saçı keratin denen bir proteinden oluşur ve bu keratin tırnakta da bulunan dayanıklı bir maddedir. Sosyal yaşamda ise; güzelliğimizi tamamlayan bir unsurdur saçlarımız.

Genetik faktörleri bir yana bırakırsak, ne yazık ki birçok etken saçlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkiler ve saç dökülmelerinden kelliğe varan bir sürece neden olabilir.

Bugün sizler için evde yapabileceğiniz ve saçlarınızı güçlendirip, besleyen iki bakım önereceğiz. Uyguladığınızda, saçınız arınır, güçlenir ve parlaklık kazanır.

 

 

1.Bakım

2 çorba kaşığı kefir

1 çorba kaşığı deniz tuzu

Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp, tuzun erimesini sağlayın. Ve saç diplerinizden itibaren tüm saçınıza uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra yıkayın. Bu bakımı ayda 1 defa yapmanız yeterli

 

2.Bakım

1 küçük şişe argan yağı ( aktarlarda veya marketlerde bulabilirsiniz )

1 tane E vitamini ampulü ( eczanelerde bulabilirsiniz )

Argan yağının içerisine E vitamini ampulünü karıştırın. Saç uçlarınızdan diplerine kadar uygulayın. Saçınıza bone takıp sarın. İmkanınız varsa bu şekilde 1 gece bekletip, sabah yıkayabilirsiniz.

Bu şekilde uyumayı tercih etmiyorsanız 1 saat bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.Bu bakımı ayda 2 defa yapmanız yeterli.

 

 

 

 

 

Yazar: yonetici