Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Yiyecekler…

Peynir

Yüksek miktarda protein ve kalsiyum içeren peynir metabolizmanın sağlıklı çalışmasına yardım eder. Aynı zamanda  tok tutucu özelliği ile kahvaltılarımızda mutlaka peynire yer vermeliyiz.

 

Yumurta

Protein ve B12 ihtıyacını karşılar. Uzun süre tok kalmaya yardımcı olur. Kilo verirken kas sağlığını korur ve yağ yakımını hızlandırır.

 

Kuruyemiş

Vitamin deposu kuruyemişler sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler arasında yer alıyor. Düzenli ve az miktarda tüketilen kuruyemişler uzun süre tok tutarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

 

Yoğurt

Yoğurt iyi bir protein ve kalsiyum kaynağıdır, kalorisi düşüktür. Vücuttaki şeker oranını dengeler. Metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımını kolaylaştırır. Uzun süre tok tutar.

 

Mısır

Yüksek oranda lif içerir ve bu özelliği ile bağırsakları çalıştırır. Uzun süre tok tutar.

 

Salata

Yemekle birlikte tüketilirse midede şişer ve mideden hemen boşalmaz. Çiğneme duygusunu tatmin edeceği için ana yemeği daha az yemeyi sağlar. Aynı zamanda bağırsakları çalıştırır.

 

Greyfurt

Metabolizmayı hızlandırır. İnsülin direncini kırar. İştah kontrolüne yardımcı olur.

 

Kuru Meyveler

Lif bakımından zengindir. Acıktığınız anda çantanızdan çıkarıp yediğiniz bir kuru meyve sizi uzun süre tok tutar. Tatlı ve açlık krizlerinin önüne geçer.

 

Maydonoz

Sindirimi kolaylaştırır. Ödemleri atmak için kullanılan harika bir bitkidir. Vücuttan zehirli maddeleri atmaya yardımcıdır. İdrar söktürür.

 

Kırmızı Biber

Vücut ısısını artırarak yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda antioksidan açısından oldukça zengindir.

 

 

 

 

 

Yazar: yonetici