Kalıcı Makyaj…

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir.

Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer alıyor. Ancak herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda olabiliyor.

 

Kalıcı Makyaj, hamile ve emziren bayanlara, uygulama bölgesi üzerinde aktif enfeksiyonu olanlara, siğil ve mantar türü cilt problemleri olanlara, içeriğindeki pigmentlere alerjisi olanlara, kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlara, 18 yaş altına, et benleri üzerine, keloid üzerine ve kanserojen cilt lezyonları olanlara kalıcı makyaj uygulaması yapılmaz.

 

Kalıcı Makyajın dövmeden farkı, kalıcı makyajda kullanılan mikro pigmentler kalıcı makyaj için özel üretilmiş natural boyalardır. Katkı maddesi içermez.

 

Uygulama yapılacak bölge krem şeklindeki lokal anestetik maddeler ile uyuşturulur. Bölgeye göre değişik uçlarda steril ve tek kullanımlık ince iğneler yardımı ile istediğiniz renkteki mikro pigmentler uygulanır. İnce ve dikkat gereken bir işlem olduğundan uygulama süresi bölgeye göre 30-90 dakika arasında değişir.

Kalıcı makyaj ilk uygulandığı günlerde kaş ve göz kapaklarında renk normalden çok daha koyu görünür. Dudakta ise tam tersine soluk bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu yanıltıcıdır ve uygulamadan 3-6 hafta sonra gerçek nihai rengin ortaya çıkacağı bilinmelidir. Bu yüzden bu dönemde tekrar kontrolden geçirilerek gerekirse rötüş uygulanır.

 

Kalıcı makyajda kullanılan pigment ürünleri bitkisel olduğundan dövmeden farklı olarak, zaman içerisinde silinerek kaybolur. Bu yüzden ömrü genellikle 2-5 yıldır. Kalıcılık süresi, cilt tipine ve yaşa bağlı olarak değişmektedir. Gençlerde cilt yenilenmesi daha hızlı olduğundan yaşlılara oranla daha çabuk silinir. Ayrıca açık renkli ciltlerde de koyu renkli ciltlere göre kalıcı makyajın ömrü daha kısadır. Kalıcı makyajın ilk günkü canlılığının ve çekiciliği korunabilmesi için belli aralıklarla rötüş yapılması önerilir.

Uygulamanın yapıldığı aynı gün içerisinde iyileşme süreci başlar. İlk hafta yapılan bölge üzerinde hafif kabuklanma ve dokunma da sertlik hissi oluşabilir. Tüm bu şikayetler geçicidir.

 

 

 

Kalıcı Makyajın Avantajları:

Normal makyajdan çok daha doğal görünür

Deniz, havuz, duş sonrası bile yüzünüzde kalacaktır

Sürekli bakımlı görünmeyi isteyen bayanlar için çok idealdir

Makyaj malzemelerine hassas alerjik ciltlerde büyük alternatiftir

Özellikle çalışan bayanlar için zamandan tasarruf sağlar. Her gün makyaj için zaman harcama derdinden kurtarır

Gün içinde makyajın bozulması oluşmaz, tazeleme gibi işlemler gerekmez

Ufak şekil bozuklukları kapatılabilir, düzeltilebilir

Kaşlarında şekil bozukluğu olanlar ve çeşitli sebeplere bağlı kaş dökülmesi olanlarda istenilen estetik görüntüyü sağlar

Dudakları olduğundan daha kalın veya daha ince göstermek mümkündür

Net olmayan yüz hatlarını belirginleştirir ve çok daha genç ve bakımlı bir görünüm kazandırır

 

 

 

 

Yazar: yonetici