İlk Gece…

ilk gece korkusu ülkemizde sıkça rastladığımız hemen hemen her çiftin acaba olacakmı? Nasıl gerçekleşecek?  dediği bir süreçtir. Kadın aşırı kanama olacağı yada olmayacağını acı çekeceğini düşünür. Erkek ise sertleşme sorunu yaşama, erken boşalma yetersiz kalma korkusu yaşar.Birbirinize nasıl davranacağınızı bilirseniz, birbirinizin evetlerine  hayırlarına saygı duyarsanız herşey daha kolay olur.

İlk gece acele etmemek, rahat ve sakin olmak gerekir. Evde başbaşa olmak önemli. Heyecanınızı yenmeye çalışıp birbirinize tatlı sözler söyleyin, sarılın.  Kadının keyif alması birleşme sürecinin kolay olması açısından önemli. Vajinal bölge ıslanıp kayganlaştığı zaman penisi içeriye alacak bir hazırlık yapar. Ön sevişmeye önem verip iki tarafında keyif aldığı sürede acele etmeden birleşmek gerekir.

İlk gecede her zaman kan beklenmez. Bu tamamen yanlış bilgidir. Rahat bir şekilde ilk geceyi gerçekleştiriyorsanız pembe veya kahve rengi bir lekelenme olabilir. Kızlık zarı elastikse, ince ve damarsız ise kanama olmayabilir.

Sadece o ana odaklanıp sevişmenin tadını çıkarırsanız, keyifli ve sorunsuz bir ilk ilişki yaşarsınız. Bu nedenle ilk gece ile ilgili abartılı beklentiler yerine daha gerçekçi beklentiler oluşturmak önemlidir.

 

Yazar: yonetici