Göz Alıcı Dudaklar İçin…

Pürüzsüz, sağlıklı ve çekici dudaklara sahip olmayı kim istemez. Eminim herkes ister. Dudaklarımız özellikle kış aylarında kuruyup çatlıyor ve rengi solgunlaşıyor. Ve bu şekilde görünen dudaklara sürülen rujlar hiç iyi görünmüyor. Dudak nemlendiriciler ise geçici yumuşaklık sağlıyor. Bakımlı , pürüzsüz  ve göz alıcı dudaklara sahip olmak için yapmanız gereken çok basit, dudak peelingi. Bunun için çok yüksek ücretler ödemenize ve uzun zamanlara ihtiyacınız yok. Evde bulunan malzemelerle haftada bir defa 5 dakika ayırmanız yeterli.

1. Yöntem: Diş Fırçası

Su ile ıslattığınız diş fırçanız ile dudaklarınızı fazla bastırmadan nazik hareketlerle fırçalayarak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Ardından dudak nemlendiricinizi uygulayarak bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

2. Yöntem: Şeker

Dudaklarınıza nemlendirici veya vazelin sürün. Ve tabağa koyduğunuz toz şekeri öpün 😉 Parmaklarınız yardımıyla hafif dairesel hareketler yaparak dudaklarınızı ölü derilerden arındırın.

3. Yöntem: Türk Kahvesi

Tüm vücudunuza peeling yapabileceğiniz türk kahvesini dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Ölü derilerden arındırırken içerdiği kafein sayesinde kan dolaşımını artırır.

4. Yöntem: Zeytinyağı

Harika bir doğal nemlendirici olan zeytinyağı dudaklarınızı da nemlendirir ve bakım sağlar. Bir parça pamuğa damlatarak dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: yonetici