Bakımlı Bir Cilt İçin…

Cildimizin bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsak onu sevmeli, korumalı ve gerekli özeni göstermeliyiz. Cildimize iyi bakmanın en önemli unsurlarından biri de doğru cilt temizliğini yapmak. Cilt temizliğini düzenli ve doğru adımlarla yapmak daha bakımlı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmamızı sağlar. Bugün ki yazımızda  cilt temizliği ve bakımını nasıl yapmamız gerektiğini ve doğru adımları açıklayacağız.

 

1. Bakım kremi uygulamadan önce cilt temizlenmeli, böylece cildin bakım kreminden alacağı faydayı artırmış oluruz. Cildin yüzeyinde biriken fazla yağ, ölü hücreler, kir ve makyaj kalıntıları cilt yüzeyini kaplar. Bakım kremini uygulamadan önce, cilt yapısına uygun doğru bir yüz temizleme ürünüyle cildi arındırmak, cildin nem seviyesini korumasına ve bakım kremlerinin cilt tarafından daha iyi tutulmasına yardımcı olur.

2. Sabahları doğru ürün ile yüz yıkamak, bakımlı bir cilde sahip olmak için önemli bir adımdır. Geceleri cildimiz kendini yeniler. Bu nedenle ölü hücreler, yağ fazlası ve ter cilt yüzeyinde birikir. Bu nedenle sabahları sadece su ile yüzümüzü yıkamamız yeterli olmaz. Cildimize uygun bir temizleyici ile yüzümüzü yıkamamız gerekir. Kullandığımız temizleme ürününün, cildi kurutmaması, doğal nem dengesine ve bariyerine zarar vermemesi gerekir.

3. Akşamları yüz yıkama rutini, sağlıklı ve bakımlı bir cilt görünümü için gereklidir. Gün içerisinde defalarca yüzümüze dokunuyoruz. Dolayısıyla, telefon, bilgisayar, para vs. gibi dokunduğumuz tüm yüzeylerdeki kir ve bakteriler yüzümüze bulaşıyor. Bu nedenle günün sonunda cildimizi doğru bir temizlik ürünüyle temizlemeliyiz.

Reklam…

4. Cildimizi temizledikten sonra toniklemek ve nemlendirmekte önemli.

5. Haftada bir defa peeling yaparak cildimizi ölü deriden arındırmalıyız.

6. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Ve bol bol su içmeliyiz.

 

 

 

Yazar: yonetici