Bakımlı Bir Cilt İçin Bilmeniz Gerekenler…

Cildi Doğru Bir Ürün Yardımıyla Düzenli Temizlemek Neden Önemli?

1. Bakım kremi uygulamadan önce cildi temizlemek önemlidir. Bakım kreminden önce cildin temizlenmesi, cildin bakım kreminden alacağı faydayı artırmaya yardımcı olur. Cilt yüzeyinde biriken fazla yağ, ölü hücreler, kir ve makyaj kalıntıları cilt yüzeyini kaplar. Bakım kremini uygulamadan önce, cilt yapısına uygun doğru bir yüz temizleme ürünüyle cildi arındırmak; cildin nem seviyesini korumasına ve bakım kremlerinin cilt tarafından daha iyi tutulmasına yardımcı olur.

2. Sabahları doğru ürün ile yüz yıkamak, bakımlı bir cilde sahip olmak için önemli bir adımdır. Geceleri, cildimiz kendini yeniler. Cilt, her gece yenilenme döngüsünu tekrarlarken, ölü hücreler, yağ fazlası ve ter cilt yüzeyinde birikir. Bu nedenle sabah uyandığımızda, yüzümüzü sadece su ile yıkamak yeterli olmaz. Sabahları cildi temizlerken kurutmayan bir yüz yıkama ürünü yardımıyla yüzümüzü yıkamalıyız.

3. Sadece su ile yüzümüzü yıkamak yeterli değildir. Cilde uygun bir yüz temizleme ürünü kullanılması gerekir. Yüzümüzü yıkarken yalnızca su ile bu işlemi gerçekleştirmek; cilt yüzeyindeki yağ, kir ve makyaj kalıntılarının temizlenmesi açısından yetersizdir. Cilt yüzeyindeki göremediğimiz kalıntıları temizlemek için, çoğu zaman doğru bir temizleme ürününün desteğine ihtiyaç duyarız. Kullandığımız yüz temizleme ürününün, cildi kurutmaması, doğal nem dengesine ve koruma bariyerine zarar vermemesi gerekir.

4. Cilt problemlerini önlemenin en etkili yollarından birisi, cildi doğru bir ürünle düzenli olarak temizlemektir. Yüzümüzü düzenli olarak, cildimize uygun bir ürünle temizlemek; cilt problemlerinin oluşmasını engellemeye yardım eder. Çünkü bu sayede cildin doğal koruma ve nem mekanizmasını korumasına destek oluruz. Cilt yüzeyini düzenli olarak temizleyerek, ölü hücre, yağ ve diğer kalıntıların birikmesini engelleyebiliriz. Böylece cildin tıkanmaması ve cilt problemlerinin oluşmaması için çok etkili bir önlem almış oluruz.

5. Akşamları yüz yıkama rutini, sağlıklı ve bakımlı bir cilt görünümü için gereklidir. Gün içerisinde ortalama 250 kez yüzümüze dokunduğumuz düşünülüyor. Dolayısıyla, telefon, bilgisayar, para gibi dokunduğumuz tüm maddelerden elimize geçen kir ve bakterileri yüzümüze taşıdığımız düşünülebilir. Bu nedenle günün sonunda, cildi doğru bir temizleyici ürün yardımıyla tüm günlük kirlerden arındırmak ve cildi, kendini yenileyeceği geceye hazırlamak önemlidir.

Yazar: yonetici